PAAS - pracownia architektury wrocław4
Architekt Alicja Sawicka
Architektura, urbanistyka oraz aranżacja wnętrz

Cześć! Nazywam się Alicja. W pracy łączę wiedzę techniczną z wyobraźnią, a oczekiwania inwestora z dbałością o szczegóły.

 

Zapraszam do kontaktu!

Tel: 665990807
mail: paas.arch@gmail.com

In.

— Architektura, urbanistyka oraz aranżacja wnętrz
Kategoria
Domy jednorodzinne, Kuchnie, portfolio, Wnętrza
Tagi
aranzacja kuchni na poddaszu, drewno, heksagony, kuchnia z jadalnią, kuchnia ze skosem, oddzielna kuchnia, pomysł na kuchnię, szaro drewniana kuchnia

Kuchnia na poddaszu

Data projektu: 2020
Status: Koncepcja/ Projekt wykonawczy
Powierzchnia: 20 m2
Lokalizacja: Wrocław

Założenia projektu kuchni na poddaszu

Głównym założeniem projektu jest rozplanowanie kuchni wraz z jadalnią na 6 osób. Spory skos z oknem dachowym jest wyzwaniem projektowym, a jednocześnie elementem, dzięki któremu aranżacja wnętrza nabiera niepowtarzalnego charakteru.

Funkcjonalność kuchni ze skosem

Kuchnia na poddaszu jest zawsze wyzwaniem projektowym. Kształt pomieszczenia często narzuca układ kuchni. Projektowane wnętrze zakłada kuchnię w kształcie litery U z dodatkowym blatem roboczym na wyspie kuchennej. Zabudowa wysoka została zaplanowana na dłuższej ścianie. Mieści w sobie lodówkę oraz wysokie szafki kuchenne, które biegną aż do ścianki kolankowej. Na przeciwległej ścianie usytuowany został zlewozmywak, płyta indukcyjna , piekarnik i okap kuchenny. Nad szafkami dolnymi zaplanowano ozdobne, otwarte półki, podświetlone światłem led. Pod samym skosem umieszczone są dolne szafki kuchenne, głównie w formie wysuwanych szuflad. W centralnej części kuchni znajduje się wyspa kuchenna z miejscem siedzącym na szybkie posiłki. Pomiędzy drzwiami wejściowymi do pomieszczenia, a oknem, umieszczony został stół jadalniany z miejscem dla sześciu osób. Zaplanowano go przy ścianie z ozdobną tapetą. Oświetlenie w kuchni zaplanowano jako szynowe nad wyspą kuchenną oraz wiszące, sufitowe nad stołem i ścienne na tle tapety.   Stary kaloryfer pod oknem został obudowany ozdobnym ażurem.

Kolory i materiały w kuchni z jadalnią

Kolorystyka w kuchni na poddaszu opiera się głównie na strukturze drewna. Podłoga wykonana jest z kafli podłogowych imitujących drewno. Ten sam typ materiału wykorzystano w blatach kuchennych. Szafki zaprojektowano w odcieniu szarości, a płytki nad blatem w bardziej dekoracyjnym akcencie wzorzystych heksagonów. Ściana z drzwiami wejściowymi pomalowana jest na odcień zieleni nawiązujący do ozdobnej tapety. Akcentami na tle szaro-drewnianej kuchni na poddaszu są czarne oprawy oświetleniowe. W projekcie koncepcyjnym zaproponowane zostały różne wersje materiałowe, co przedstawiają wizualizacje.

Koszty projektu kuchni na poddaszu

Produkty wykorzystane przy projekcie wnętrza kuchni na poddaszu :
płytki podłogowe: Gres Tonella Beige CERRAD – ok. 92 zł/m2
płytki nad blatem kuchennym: Realonda- Malmoe 33×28,5 cm – ok. 114 zł/m2
oświetlenie sufitowe : lampa wisząca Duomo 6D 60 cm czarna – 299 zł
oświetlenie szynowe : Szyna z 3 reflektorkami LEON LED – 399 zł
kinkiet: Horus 35 cm – 219 zł
meble kuchenne: szary mat, blaty drewniane
piekarnik: Beko – ok. 1700 zł
lodówka: Samsung czarna, podwójna – ok. 4000 zł
okap : Faber VRT BK60 2LS – 750 zł
zmywarka: Beko do zabudowy – 1900zł
zlewozmywak: Franke SIRIUS SLIM – 480 zł
bateria kuchenna: Franke Atlas neo pull-out – ok.900 zł
hoker: stołek FINN bst-1609/75 Fameg – 370 zł
krzesło: A-0537 STICK – 385 zł
tapeta: w liście bananowców – 76 zł/mb