PAAS - pracownia architektury wrocław4
Architekt Alicja Sawicka
Architektura, urbanistyka oraz aranżacja wnętrz

Cześć! Nazywam się Alicja. W pracy łączę wiedzę techniczną z wyobraźnią, a oczekiwania inwestora z dbałością o szczegóły.

 

Zapraszam do kontaktu!

Tel: 665990807
mail: paas.arch@gmail.com

In.

— Architektura, urbanistyka oraz aranżacja wnętrz
Kategoria
Budynki mieszkalne, Domy szeregowe, portfolio
Tagi
aranżacja domu, beton, dom szeregowy, drewno, styl nowoczesny

Dom szeregowy w Kiełczowie

Data projektu: 2018
Status: Koncepcja
Powierzchnia: 120 m2
Lokalizacja: Kiełczów, Wrocław

Założenia projektu domu szeregowego

Dom przeznaczony będzie dla rodziny z dwójką dzieci. Parter domu składa się z przestrzeni wspólnych takich jak otwarta kuchnia na jadalnie i salon, łazienka dla gości oraz wiatrołap z garderobą. Na piętrze przewidziano pokoje oraz łazienkę dla mieszkańców. Głównym założeniem projektu jest jak najlepsze wykorzystanie potencjału domu szeregowego oraz dostosowanie przestrzeni do potrzeb przyszłych mieszkańców. Wnętrze zaprojektowane zostało w stylu nowoczesnym oraz industrialnym.

Funkcjonalność domu szeregowego

W strefie wejściowej zaprojektowano dużą szafę- garderobę z lustrem, powiększającym mały metraż wiatrołapu. Łazienka dla gości mieści w sobie dużą umywalkę nablatową, toaletę i prysznic ukryty we wnęce. Zabudowa pod umywalką generuje estetyczne miejsce na pralkę oraz szafki na środki chemiczne oraz kosmetyki. Strefa dzienna domu składa się z dużego salonu, jadalni ze stołem na 6 osób oraz kuchni w kształcie litery C. Wysoka zabudowa kuchni wykonana z drewna ukrywa w sobie zabudowaną lodówkę oraz piekarnik. Pozostałe szafki zaproponowano jako zabudowę niską z ozdobna półką. Lustro umieszczone na ścianie nad niskimi szafkami kuchennymi nadaje małej kuchni wrażenie przestrzenności. Salon składa się z wygodnej sofy, dwóch foteli oraz stolika kawowego. Telewizor zawieszony został na dekoracyjnym drewnianym panelu, podświetlanym od tyłu. Ścianę przy schodach dekoruje lustro z detalem powtarzającym się w meblach. Schody zaprojektowano jako lekkie, otwarte, podświetlone. Taras zewnętrzny i ogród dostępne są bezpośrednio ze strefy dziennej poprzez duże, przeszklone drzwi tarasowe.

Na piętrze usytuowane są 3 sypialnie oraz łazienka. Ściany działowe zostały zaplanowane tak, aby stworzyć miejsce na ukryte w nich szafy. Łazienka mieści w sobie dużą umywalkę, toaletę oraz wannę z zamontowanym panelem prysznicowym. Nad toaletą oraz pod umywalką zaplanowano zabudowę łazienkową. W sypialni głównej mieści się duże, wygodne łózko, za nim znajduje się półka wgłębna, podświetlana światłem led. Po obu stronach łóżka miejsce znalazły szafki z lampkami nocnymi. Grzejnik pod oknem obudowany został ozdobną kratą metalową z przewijającym się w projekcie detalem.

Kolory i materiały w domu szeregowym

Głównym motywem kolorystycznym w mieszkaniu są szarości zestawiane z drewnem, bielą ścian i czarnymi, dekoracyjnymi elementami. Podłoga betonowa daje tło pod wyposażenie domu. Drewniane elementy pojawiają się w każdym pomieszczeniu, czy to w zabudowie łazienkowej pod pralkę, czy w kuchni lub jako stół w jadalni.

Koszty projektu domu szeregowego

Na podłogach zastosowano posadzkę betonową. Meble kuchenne oraz szafy i zabudowa w łazience wykonana pod zamówienie przez stolarza.