PAAS - pracownia architektury wrocław4
Architekt Alicja Sawicka
Architektura, urbanistyka oraz aranżacja wnętrz

Cześć! Nazywam się Alicja. W pracy łączę wiedzę techniczną z wyobraźnią, a oczekiwania inwestora z dbałością o szczegóły.

 

Zapraszam do kontaktu!

Tel: 665990807
mail: paas.arch@gmail.com

In.

— Architektura, urbanistyka oraz aranżacja wnętrz
Kategoria
Całe mieszkania, portfolio, Wnętrza
Tagi
aranżacja mieszkania, czarno-biały, drewno, kamienica, minimalistycznie, styl nowoczesny

Mieszkanie w kamienicy

Data projektu: 2018

Status: Koncepcja

Powierzchnia: 52 m2

Lokalizacja: Wrocław

Założenia projektu mieszkania w kamienicy

Mieszkanie przeznaczone jest dla młodego małżeństwa uwielbiającego podróże. Przestrzeń znajduje się w starej kamienicy, co buduje klimat we wnętrzu. Adaptacja mieszkania w kamienicy bazuje na funkcjonalnym wydzieleniu pomieszczeń poprzez postawienie nowych ścian działowych oraz dostosowanie elektryki oraz oświetlenia do potrzeb przyszłych użytkowników.

Funkcjonalność mieszkania w kamienicy

W strefie wejściowej umieszczono dużą szafę oraz wygodne siedzisko. Filar konstrukcyjny oddziela korytarz od pokoju dziennego.  Ścianę przy tym przejściu przewidziano jako pustą, do zaaranżowania na plakaty lub monochromatyczne mapy przywiezione z podróży. Salon otwarty jest na jadalnię i kuchnię, która zaprojektowana została w kształcie litery U z stolikiem barowym przy oknie. Łazienka z prysznicem znajduje się przy wejściu do mieszkania. Bezpośrednio z pokojem dziennym połączona jest duża sypialnia z dwoma oknami, do której wchodzimy przez dwuskrzydłowe drzwi. 

Kolory i materiały w mieszkaniu w kamienicy

Kolyrystyka projektowanej przestrzeni bazuje na odcieniach bieli, czerni i szarości. Akcentem są drewniane dodatki w postaci szafek, stołu, stolików. Podłoga w mieszkaniu wydziela dwie strefy. Betonowa posadzka przynależy do takich stref w mieszkaniu jak: łazienka, korytarz, kuchnia. Drewniane, bielone deski podłogowe obejmują pokój dzienny, jadalnię oraz sypialnie. Kuchnia i łazienka zaprojektowane zostały jako minimalistyczne biało-czarne wnętrza. Ozdobnym detalem w sypialni jest kolorowa tapeta nad łóżkiem.

Koszty projektu mieszkania w kamienicy

Znaczną oszczędnością kosztów jest wycyklinowanie starych, oryginalnych desek podłogowych w części mieszkania. Odnowienie dwuskrzydłowych drzwi do sypialni oraz drzwi wejściowych również pozwala na zredukowanie wydatków. Głównym kosztem w wykończeniu mieszkania jest kuchnia, posadzka betonowa oraz szafy pod zabudowę w korytarzu wejściowym oraz w sypialni.