PAAS - pracownia architektury wrocław4
Architekt Alicja Sawicka
Architektura, urbanistyka oraz aranżacja wnętrz

Cześć! Nazywam się Alicja. W pracy łączę wiedzę techniczną z wyobraźnią, a oczekiwania inwestora z dbałością o szczegóły.

 

Zapraszam do kontaktu!

Tel: 665990807
mail: paas.arch@gmail.com

In.

— Architektura, urbanistyka oraz aranżacja wnętrz
Kategoria
Domy jednorodzinne, Łazienki, portfolio, Wnętrza
Tagi
aranżacje łazienki, biel, mała łazienka z prysznicem, projekt łazienki, styl nowoczesny, szara jodełka, szare kafle

Mała łazienka z prysznicem

Data projektu: 2020
Status: Koncepcja
Powierzchnia: 2.9 m2
Lokalizacja: Oleśnica

Założenia projektu 

Wiodącą funkcją łazienki ma być toaleta dla mieszkańców oraz gości. Pomieszczenie usytuowane jest na parterze domu jednorodzinnego.

Funkcjonalność wnętrza

Powierzchnia łazienki wymusza usytuowanie umywalki naprzeciwko toalety, dzięki czemu we wnętrzu zmieści się wygodny prysznic z półką wgłębną na kosmetyki. Przestrzeń nad toaletą i wbudowaną spłuczką podtynkową wykorzystana jest na zamknięte półki. Front szafki nad wc wykonany jest z lustra, które optycznie powiększą przestrzeń.

Kolory i materiały 

Głównym kolorem w łazience jest ciepły odcień szarości, który zastosowany jest na kaflach o różnym wzorze – od prostych, po jodełkę. Biel jako kontrastujący element, rozjaśnia i powiększa pomieszczenie.

Mała łazienka

Małe łazienki często są problematyczne, ponieważ, wymagają usytuowania wielu sprzętów  na minimalnej powierzchni. Warto wykorzystywać każdy kąt, powiększać wnętrze przez zastosowanie dużych luster oraz wybierać jasne kolory i różnorodne oświetlenie.