PAAS - pracownia architektury wrocław4
Architekt Alicja Sawicka
Architektura, urbanistyka oraz aranżacja wnętrz

Cześć! Nazywam się Alicja. W pracy łączę wiedzę techniczną z wyobraźnią, a oczekiwania inwestora z dbałością o szczegóły.

 

Zapraszam do kontaktu!

Tel: 665990807
mail: paas.arch@gmail.com

In.

— Architektura, urbanistyka oraz aranżacja wnętrz
Kategoria
Budynki mieszkalne, Domy jednorodzinne, Łazienki, portfolio, Wnętrza
Tagi
aranżacja domu, aranżacje łazienki, biało-czarny, biały marmur, czarno-biały, czarny marmur, łazienka na poddaszu, łazienka z wanną i prysznicem, skos we wnętrzu

Łazienka ze skosem

Data projektu: 2020
Status: Koncepcja
Powierzchnia: 8.5 m2
Lokalizacja: Oleśnica

Założenia projektu 

Łazienka ze skosem, jak każde pomieszczenie na poddaszu jest projektowym wyzwaniem. Przestrzeń ma pełnić funkcję łazienki rodzinnej oraz stylowego pokoju kąpielowego w domu jednorodzinnym.

Funkcjonalność wnętrza

Powierzchnia łazienki na poddaszu pozwala na umieszczenie w niej wygodnej wanny i dużego prysznica. W strefie wejściowej, przy oknie dachowym, umieszczone zostały dwie umywalki oraz przedłużony blat na ozdobne dodatki. W ścianie ukryte są czarne, otwierane panele, za którymi kryje się kosz na ubrania. Kosze dostępne są również z pralni, która mieści się za ścianą łazienki. Misa ustępowa została zaprojektowana we wnęce za drzwiami, dzięki czemu jest schowana i nie widać jej jako pierwszej po wejściu do łazienki. Pod skosem została usytuowana wanna, a na przeciwległej ścianie przestronny prysznic. Strefa kąpielowa została wydzielona, kolorytycznie oraz funkcjonalnie, szklanym parawanem w czarnej ramie.

Kolory i materiały 

Wnętrze utrzymane jest w stylowej kolorystyce czarnego i białego marmuru. Jasna kolorystyka wypełnia przestrzeń umywalki i wc, ciemniejsza wydziela strefę kąpielową prysznica oraz wanny. Umywalki są ciemnym, marmurowym dodatkiem do jasnego blatu. Szafka pod umywalkę wykonana jest z drewna, co razem z kolorystyką drzwi ociepla całość wnętrza.

Łazienka ze skosem

Wielkim plusem pomieszczeń ze skosem jest ich przytulny charakter, jednocześnie są sporym wyzwaniem projektowym. Głównym problemem w łazienkach na poddaszu jest uzyskanie wygodnej, wysokiej przestrzeni na prysznic. Wannę najlepiej umieścić pod skosem, ponieważ siedząc w wannie potrzebujemy znacznie mniej wysokości.  Okna dachowe świetnie doświetlają wnętrze, a wnęki okienne zwiększają przestrzeń pod skosem. Na poddaszu najlepiej zastosować oświetlenie szynowe z reflektorami, które możemy kierować według potrzeby doświetlając ciemniejsze obszary.