PAAS - pracownia architektury wrocław4
Architekt Alicja Sawicka
Architektura, urbanistyka oraz aranżacja wnętrz

Cześć! Nazywam się Alicja. W pracy łączę wiedzę techniczną z wyobraźnią, a oczekiwania inwestora z dbałością o szczegóły.

 

Zapraszam do kontaktu!

Tel: 665990807
mail: paas.arch@gmail.com

In.

— Architektura, urbanistyka oraz aranżacja wnętrz
Kategoria
Domy szeregowe, portfolio, Wnętrza
Tagi
aranżacja domu, beton, biało-czarny, biały, biel, czarno-biały, dom szeregowy, projekt jadalni, projekt łazienki, styl minimalistyczny, styl nowoczesny

Minimalistyczna szeregówka

Data projektu: 2020
Status: Koncepcja
Powierzchnia: 60 m2
Lokalizacja: Kluczbork

Założenia projektu 

Forma podąża za funkcją, która odgrywa główną rolę. Dom szeregowy przewidziany jest dla młodej kobiety, która ceni sobie minimalistyczne podejście.

Funkcjonalność wnętrza

Wiatrołap wydzielony został za pomocą szklanych drzwi w metalowej, białej ramie, w tym samym stylu zaprojektowano szafę z lustrem, która powiększa przestrzeń. Kuchnia zaprojektowana została w kształcie litery ‚L’. Nad blatem zaprojektowano lustro. Na przeciwko kuchni znajduje się schowek z gładkimi frontami, imitującymi ścianę, a nad nim schody z metalową, białą balustradą. Jadalnia oraz salon zaprojektowane są przy wyjściu na ogród. Na parterze mieści się również toaleta dla domowników oraz gości, zaprojektowana w czarno- białej kolorystyce. Na piętrze oprócz sypialni znajduje się łazienka prywatna z wanną wolnostojącą.

Kolory i materiały 

Wnętrze zaprojektowane jest w jasnych tonacjach z akcentami ciemniejszych kolorów. Użyte lustra w wielu miejscach takich jak przedpokój, kuchnia, jadalnia powiększają przestrzeń tworząc ją bardziej przestronną. Podłoga wykonana jest z betonu, schody są elementem ocieplającym wnętrze, bo zaprojektowane zostały z drewna. W domu występują liczne metalowe dodatki w barwie białej i czarnej. Ascetyczne wnętrze salonu ocieplone jest zasłonami.

Minimalizm we wnętrzach

Minimalizm we wnętrzach to styl, który charakteryzuje prostota i oszczędność detali. Kierunek ten w architekturze i designie stawia przede wszystkim na funkcję, za którą podąża forma. Wnętrza utrzymane w klasycznym, minimalistycznym tonie wydają się przestrzenne, pełne ładu oraz nowoczesności. W takich wnętrzach bardzo często stosuje się zabudowy z gładkimi frontami, dzięki którym wszystkie elementy rozpraszające naszą uwagę zostają schowane. W takich wnętrzach nie ma miejsca na zbędne dekoracje czy dodatki. Mniej znaczy więcej.