PAAS - pracownia architektury wrocław4
Architekt Alicja Sawicka
Architektura, urbanistyka oraz aranżacja wnętrz

Cześć! Nazywam się Alicja. W pracy łączę wiedzę techniczną z wyobraźnią, a oczekiwania inwestora z dbałością o szczegóły.

 

Zapraszam do kontaktu!

Tel: 665990807
mail: paas.arch@gmail.com

In.

— Architektura, urbanistyka oraz aranżacja wnętrz
Kategoria
Budynki usługowe i przemysłowe, portfolio

Hala magazynowa

Data projektu: 2018
Status: Koncepcja / Projekt budowlany
Powierzchnia: 2167 m2
Lokalizacja:
powiat ząbkowicki

Założenia do projektu hali

Nowo-projektowana hala magazynowa przeznaczona jest do montażu prefabrykowanych konstrukcji stalowych i innych elementów stalowych potrzebnych przy montażu konstrukcji stalowych. Obiekt stanowi dobudowę do istniejących budynków socjalno-biurowych.

Funkcjonalność i materiały hali

Budynek projektowany jest jako bryła prostopadłościenna o konstrukcji stalowej z dachem dwuspadowym o rozpiętości w osiach konstrukcyjnych 12 m oraz 18 m, dwunawowa hala pokryta płytami warstwowymi w kolorze szarym . Hala magazynowa koresponduje wysokościowo z istniejącym budynkiem. Jednocześnie zapewnia normatywne oświetlenie naturalne istniejących i projektowanych pomieszczeń.

Na elewacji wschodniej oraz zachodniej przewidziano pas okien służący do przewietrzania i doświetlania pomieszczeń hali magazynowej, przewidziano również świetliki dachowe, doświetlające wnętrze budynku oraz dodatkowe wejścia. Na elewacji południowej zaprojektowano dwie bramy powiązane z placem obsługującym dostawy i odbiory wyrobów. Od strony północnej ulokowany jest otwór drzwiowy do istniejącego budynku socjalno-biurowego.

Istniejący budynek socjalno-biurowy dostosowano do potrzeb użytkowych. Parter budynku przewidziano jako strefę wejściową z wydzieloną klatką schodową prowadzącą na wyższe kondygnacje i do nowo-projektowanej hali magazynowej oraz przestrzeń techniczną/warsztatową i wc. Pierwsze piętro budynku przewidziano na funkcję jadalni, szatni damskiej i szatni męskiej z umywalnią męską i umywalnią damską oraz dwóch pokoi gościnnych z niezależnym wejściem schodami zewnętrznymi. Drugie piętro budynku zaadaptowano na biura, gabinet prezesa i wice prezesa oraz wc.

Koszty projektu hali magazynowej

Prosta bryła budynku zminimalizuje koszty budowy hali magazynowej. Działka na której zaplanowano obiekt ma teren częściowo przygotowany pod budynek przemysłowy, posiada utwardzone place oraz drogę wewnętrzną.