PAAS - pracownia architektury wrocław4
Architekt Alicja Sawicka
Architektura, urbanistyka oraz aranżacja wnętrz

Cześć! Nazywam się Alicja. W pracy łączę wiedzę techniczną z wyobraźnią, a oczekiwania inwestora z dbałością o szczegóły.

 

Zapraszam do kontaktu!

Tel: 665990807
mail: paas.arch@gmail.com

In.

— Architektura, urbanistyka oraz aranżacja wnętrz
Kategoria
Łazienki, portfolio, Wnętrza
Tagi
biel, drewno, łazienka

Łazienka rodzinna biel i drewno

Data projektu: 2017
Status: Koncepcja
Powierzchnia: 5m2
Lokalizacja: Oleśnica

Założenia projektu łazienki

Projektowane pomieszczenie jest główną łazienką w domu jednorodzinnym przygotowanym pod 4-osobową rodzinę. Inwestorami jest młode małżeństwo, spodziewające się potomstwa w przyszłości.

Głównym założeniem jest pogodzenie dwóch sprzecznych funkcji: łazienki jako estetycznego pokoju kąpielowego przeznaczonego do relaksu, dostarczającego przyjemności z kąpieli oraz łazienki jako pomieszczenia pralni.

Funkcjonalność łazienki rodzinnej

Pomieszczenie łazienki mieści w sobie toaletę z zabudowanym zestawem podtynkowym – Geberit oraz zamykane szafki nad nim, umywalkę nablatową z dużym lustrem powiększającym przestrzeń oraz szafką zamontowaną pod umywalką, wannę, pralkę schowaną w obudowie, w której znalazło się miejsce na kosz na brudną odzież oraz półki na środki do prania, środki do mycia łazienki, miski.

Dodatkowo wanna zabudowana jest szklanym panelem oraz zamontowano panel prysznicowy, aby umożliwić nie tylko długie kąpiele ale również szybkie prysznice. Przy umywalce zaprojektowano boczne lusterko do makijażu oraz oryginalne wieszaki na ręczniki. Nad wanną przewidziano półkę/wnękę na kosmetyki oświetloną paskiem światła led w odcieniu ciepłej bieli ( 4000 K ). Ten sam motyw podświetlonej półki wykorzystano nad toaletą, pomiędzy zabudową podtynkową wc, a szafkami.

Kolory i materiały do łazienki

Bazą aranżacji łazienki jest biel, dzięki której wnętrze jest jasne, eleganckie i ponadczasowe. Całość domu utrzymana jest w stylu nowoczesnym z dodatkami drewna, dlatego dominującym dodatkiem w łazience są płytki imitujące ten materiał. Ocieplają one wnętrze oraz sprzyjają miłej atmosferze podczas długich, odprężających kąpieli. Podłoga, wnęka przy wannie oraz półka nad toaletą wykorzystują motyw płytek imitujących drewno.

Uzupełniającym detalem projektowanej łazienki są dodatki w kolorze czarnym. Wykorzystano je przy doborze oświetlenia, dekoracyjnego grzejnika, wieszaków na ręczniki oraz uchwytów. Czarne elementy współgrają z bazowymi kolorami oraz nadają wnętrzu wyrazistości.

Koszty projektu

Projekt łazienki bazuje na standardowej armaturze dostępnej w ogólnodostępnych sklepach budowlano-remontowych . Zastosowano płytki znanej, polskiej firmy Tubądzin, kolekcja: Royal Place. Zabudowa pod pralkę oraz zabudowa nad toaletą przewidziana jest jako wykonana na zamówienie.