PAAS - pracownia architektury wrocław4
Architekt Alicja Sawicka
Architektura, urbanistyka oraz aranżacja wnętrz

Cześć! Nazywam się Alicja. W pracy łączę wiedzę techniczną z wyobraźnią, a oczekiwania inwestora z dbałością o szczegóły.

 

Zapraszam do kontaktu!

Tel: 665990807
mail: paas.arch@gmail.com

In.

— Architektura, urbanistyka oraz aranżacja wnętrz
Kategoria
Łazienki, portfolio, Wnętrza
Tagi
aranżacje łazienki, czarno-biały, projekt łazienki

Łazienka czarno-biała w domu

Data projektu: 2017,
Status: Koncepcja nr 2,
Powierzchnia: 5m2,
Lokalizacja: Oleśnica

Założenia do projektu łazienki

Projekt łazienki jest jedną z dwóch koncepcji. Projektowane pomieszczenie jest główną łazienką w domu jednorodzinnym przygotowanym pod 4-osobową rodzinę. Inwestorami jest młode małżeństwo, spodziewające się potomstwa w przyszłości.

Głównym założeniem jest pogodzenie dwóch sprzecznych funkcji: łazienki jako estetycznego pokoju kąpielowego przeznaczonego do relaksu, dostarczającego przyjemności z kąpieli oraz łazienki jako pomieszczenia pralni.

Funkcjonalność projektu czarno-białej łazienki

Układ funkcjonalny jest dokładnie taki sam jak w koncepcji „Łazienka rodzinna biel i drewno’. Przestrzeń mieści w sobie toaletę z zabudowanymi szafkami, umywalkę ukrytą w szafce, nad nią lustro, wannę, pralkę schowaną w obudowie. Wanna zabudowana jest szklanym panelem oraz zamontowano panel prysznicowy. Nad wanną przewidziano podświetloną półkę/wnękę na kosmetyki.

Kolory, materiały wykorzystane w projekcie łazienki

Kolorystyka wnętrza łazienki bazuje na kolorze bieli i czerni, co nadaję wnętrzu elegancji i wyrazistości. Wielkoformatowe płytki ceramiczne imitujące marmur wypełniają ścianę naprzeciw umywalki. Zabudowa, w której ukryta jest pralka oraz szafki zaprojektowana jest w barwie bieli. Dekoracyjna szara, błyszcząca mozaika na ścianie nad wanną oraz przy umywalce i toalecie dopełnia stonowane kolorystycznie wnętrze. Podłogę pokrywają czarne porowate płytki , w tym samym kolorze przewidziano szafkę przy umywalce oraz półkę nad wanną. Szklany panel prysznicowy osadzony został w metalowej, czarnej ramie. Dodatkowym elementem ozdobnym są czarne uchwyty na ręczniki.

Koszty aranżacji wnętrza łazienki

Projekt łazienki bazuje na standardowej armaturze dostępnej w ogólnodostępnych sklepach budowlano-remontowych . Zastosowano płytki znanej, polskiej firmy Tubądzin, kolekcja: Monolith Pietrasanta. Zabudowa pod pralkę oraz zabudowa nad toaletą i szafka z umywalką przewidziana jest jako wykonana na zamówienie. Tak samo panel osadzony w czarnej ramie .