PAAS - pracownia architektury wrocław4
Architekt Alicja Sawicka
Architektura, urbanistyka oraz aranżacja wnętrz

Cześć! Nazywam się Alicja. W pracy łączę wiedzę techniczną z wyobraźnią, a oczekiwania inwestora z dbałością o szczegóły.

 

Zapraszam do kontaktu!

Tel: 665990807
mail: paas.arch@gmail.com

In.

— Architektura, urbanistyka oraz aranżacja wnętrz
Kategoria
Całe mieszkania, portfolio, Wnętrza
Tagi
aranżacja mieszkania, mieszkanie w bloku, styl klasyczny, styl nowoczesny

Projekt mieszkania 2+1 w bloku

Data projektu: 2018
Status: Koncepcja
Powierzchnia: 60m2
Lokalizacja: Wrocław

Założenia projektu mieszkania 2+1

Mieszkanie przeznaczone będzie dla rodziców z dzieckiem w wieku 3 lat. Kuchnia otwarta jest na jadalnię oraz pokój dzienny. Strefa dzienna widoczna jest od razu po wejściu do mieszkania, dlatego projekt zakłada prosty elegancki wystrój. Głównym założeniem projektu jest zaaranżowanie wygodnej strefy dziennej oraz sypialnianej.Przestrzeń zaprojektowana została w połączeniu stylów klasycznego i nowoczesnego.

Funkcjonalność mieszkania w bloku

Układ funkcjonalny mieszkania doświetla przestrzeń z dwóch stron wschód-zachód. W strefie wejściowej przewidziano wygodne siedzisko z szafką na buty, wieszakiem oraz lustrem odbijającym światło z okien usytuowanych naprzeciwko. W dalszej części zaprojektowano dużą, wygodną przesuwną szafę oraz lustro powiększające przestrzeń.

Bezpośrednio z korytarzem sąsiaduje strefa dzienna, na którą składa się otwarta na salon i jadalnie, kuchnia. Zaprojektowano ją jako jeden ciąg usytuowany w zagłębieniu ściany. Szafki kuchenne są rzeźbione. Lodówka została ukryta w wysokiej zabudowie, reszta szafek została podzielona na dolne i górne. Jadalnia przewidziana jest na 6 osób, na codzień używana będzie przez 3 osoby. Naprzeciwko kuchni zaprojektowano ozdobne, rzeźbione panele ścienne w kolorze szarym. Na ich tle usytuowano wygodny fotel, stolik kawowy oraz sofę. Ścianka na której powieszono telewizor posiada dwie półki-wnęki na książki, oświetlone światłem led. Taras zewnętrzny dostępny jest ze strefy dziennej oraz z sypialni głównej.

Łazienka zaprojektowana została na końcu korytarza, pomiędzy sypialnią główną, a sypialnią dziecka. Spełnia funkcje pokoju kąpielowego oraz pralni. Pralka oraz kosz na ubrania i środki chemiczne ukryta jest w zabudowie. Toaleta zaplanowana została we wnęce powstałej przez zabudowę pralki. Nad zabudową podtynkową geberit zaprojektowano szafki łazienkowe. Na wprost wejścia usytuowano na tle tafli lustra wygodną, dużą umywalkę z szafką na kosmetyki.

Wanna została obudowana panelem prysznicowym co pozwala na korzystanie z niej podczas dlugich kąpieli jak i szybkich prysznicy.

Sypialnia główna wyposażona została w duże, wygodne łóżko z tapicerowanym zagłówkiem na pełną wysokość pomieszczenia. Duża szafa została wykonana w odcieniu granatu, który jest głównym akcentem kolorystycznym w mieszkaniu.

W sypialni dziecka zabudowa szafy i biurka oddziela przestrzeń pracy od strefy zabawy, w której znalazło sie wygodne łózko w kształcie domku oraz stolik zabaw. Zaprojektowany blat biurka pozwala na zmianę wysokości wraz z dorastaniem dziecka.

Kolory i materiały w mieszkaniu

Motywem kolorystycznym w mieszkaniu jest granat występujący w zabudowie kuchennej oraz w zabudowie szaf. W jego tle występują szarość oraz szarość przechodząca w zieleń pojawiające się na ścianach oraz w zabudowie szafy w pokoju dziecka. Podłoga drewniana zastosowana na całej powierzchni mieszkania oprócz łazienki. Blaty kuchenne oraz stół w jadalni wykonane zostały z imitacji białego marmuru. Sofa w pokoju dziennym jest zielonym akcentem na szarej zabudowie ściany.

W łazience wykorzystano ciemne płytki podłogowe z imitacją czarnego marmuru. Wanna obudowana jest jasnymi kaflami. Szafka pod umywalką oraz zabudowa przy toalecie wykonana została w kolorze granatu z miedzianymi uchwytami.

Koszty projektu mieszkania 2+1 w bloku

ok. 2000 zł/m2
Na podłogach zastosowano deskę Barlinecka. Meble kuchenne oraz szafy i zabudowa w łazience wykonana pod zamówienie przez stolarza. Proste uchwyty kuchenne i łazienkowe dostępne w sklepie internetowym Loftbar. Kafle imitujące marmur dostępne są u znanego polskiego producenta Tubądzin. Krzesła jadalniane zastosowane na wizualizacji zamieniono na tańsze, pasujące do wnętrza.